עוגות ללא גלוטן

היי! אני לא צליאקית או רגישה לגלוטן, גם לא אף אחד מחברי הבית או המשפחה שלי.. ועד שפתחתי את העסק שלי והתחלתי להכין עוגות ללקוחות לא באמת הבנתי את הנושא וכמה חשובה ההקפדה לצליאקים.! שיש צליאקים שלא מזמינים כלל ממטבח מעורב ואני לחלוטין מבינה זאת, הבריאות היא לפני הכל!

 ובכל זאת, לצורך השקיפות, ולצורך המתלבטים, החלטתי לכתוב לכם פה בדיוק מה אני עושה ולא עושה כדי לשמור על התוצרים שלי נקיים מגלוטן – כדי שתוכלו להנות מהעוגה נקיים מחששות (:
 

 קודם כל חשוב שתדעו -את כל העוגות והקינוחים שלי אני מכינה ומייצרת מהמטבח הביתי שלי, מטבח שאינו סטרילי מגלוטן.
 

מהלקוחות שלי למדתי שאוכל ועוגות ללא גלוטן זה נושא מאוד מורכב ורגיש, וברגע שהבנתי את זה, התחלתי לחקור. 

אחרי שחקרתי את הצד המקצועי, לאט לאט הכנסתי עוד קינוחים ועוגות ללא גלוטן לתפריטים שלי    ואז באופן טבעי התחלתי לחקור את נושא הסטריליות. 

הצטרפתי לקבוצות בפייסבוק, שאלתי ותחקרתי לקוחות, מה מצפים שאיישם כשאני אומרת שהעוגות שלי הן עוגות ללא גלוטן?
 

ואחרי הרבה עצות טובות, הנה מה שאני מיישמת אצלי במטבח:

  • כל חומרי הגלם היבשים שמורים בקופסאות נפרדות – לכל קופסא כף מדידה משל עצמה! ככלל, כפות ואביזרי מדידה לא עוברים מקופסא לקופסא. 
  • כל חומרי הגלם שבהם יש גלוטן \ עלול להכיל שנועדו למוצרים עם גלוטן – מאוחסנים בנפרד מהשאר.
  • אני מקפידה לקרוא תוויות של כל מוצר וחומר גלם, ובמעקב באפליקציית "חופשי מגלוטן" וקבוצות הפייסבוק לגבי החברות והמפעלים השונים 
  • אגוזים, פיסטוקים, תבלינים, הכל נקנה באריזות סגורות ממפעלים נקיים מגלוטן
  • אני מקפידה מדי יום להתחיל את העבודה במוצרים הנקיים מגלוטן ולסיים את היום במוצרים המכילים גלוטן – במטרה למנוע בלבלול או זיהום משני 
  • יש לי מיקסר אחד, אבל 2 מעבדי מזון – שאחד מהם נקי לחלוטין מגלוטן, אני לא עובדת הרבה עם בצקים ופיזור של קמח (לא תמצאו אצלי מאפי שמרים וחלות), מלבד בצק פריך – אותו אני מקפידה להכין במעבד מזון, כאשר המעבד מזון שנקי מגלוטן נמצא על שידה נפרדת רחוקה משאר המשטחים.
  • אני עובדת עם תנור אחד – שכמובן משמש גם לאפייה של מוצרים עם גלוטן, אף פעם לא בו זמנית! תמיד המוצרים של ללא גלוטן קודם.
 
 

כמו שראיתם, אני מאמינה גדולה בשקיפות – והמושג: עוגות ללא גלוטן הוא כללי מאוד, אז כשהכל לפניך, ההחלטה היא שלך, יותר מאשמח לקחת חלק מהשמחות והחגיגות שלך!
חשוב לי שתדעו, אני מבינה שהאחריות היא גדולה, ולא לוקחת את הנושא בקלות ראש – אבל למרות הכל – המטבח הוא מטבח מעורב.

עכשיו כשהכל על השולחן – מזמינה אותך לשוטט בתפריטים, מתחת לכל מוצר כתוב אם הוא קיים בגרסה ללא גלוטן – וכמובן שבשורת החיפוש אפשר לכתוב "ללא גלוטן" ויופיעו לך כל המוצרים

לכל שאלה נוספת – יותר מאשמח לענות!  לחיצה כאן תוביל אותך לשיחת ווטסאפ איתי 😊